O encyklopedii
Meteo Encyklopedie
Vítáme vás na hlavní stránce otevřené encyklopedie věnující se vědním oborům hydrometeorologie a klimatologie. Najdete zde objasnění různých pojmů a jevů z oblasti oborů nebo i příbuzných oborů. Encyklopedie je vždy otevřená. Budeme tedy rádi, pokud si zde vytvoříte svůj profil a přidáte své zkušenosti nebo znalosti k nějakému tématu nebo budete stávající diskutovat. Správcem encyklopedie je projekt Meteo Aktuality - v odkazu je hlavní stránka projektu s dalšími informacemi. Projekt se zaměřuje na poskytování aktuálních a hlavně seriózních informací v uvedených oborech. Cílem projektu je poskytnutí informací, včetně naučných v různých souvislostech a vazbě na praktické případy. Právě za tímto účelem byla založena a v dubnu 2020 oficiálně zveřejněna na této stránce tato otevřená encyklopedie, která má za úkol zaměřovat se na teoretickou stránku oborů. Nicméně s vazbou na praxi. Detailní informace o účelu této stránky najdete na zdejší stránce My wiki:Meteo Encyklopedie.
Hledáte nějaký pojem? Zadejte ho do vyhledávacího pole vpravo nahoře na této stránce s názvem "Hledat na Meteo Encyklopedie". Pokud zde stránka s objasněním pojmu je, zobrazí se vám v návrzích při psaní do vyhledávání.
Chcete rozšířit a obohatit stránku? Můžete po zaregistrování a přihlášení libovolně. Doplňte informace na stávající stránky nebo pro daný pojem, jev či případně proběhlou událost v meteorologii založte novou stránku. Pište, prosíme, k tématům encyklopedie, k tématu dané stránky, slušně a pokud možno česky a správně.
Jak upravím stránku? Jednoduše po přihlášení do svého profilu kliknete nahoře na panelu s nabídkou (vlevo od vyhledávání) na "Editovat" začínáte v editoru upravovat text stránky. Je možné upravovat celý text stránky nebo případně jednotlivé nadpisy (pokud jde o obsáhlejší stránku).
Jak založím/vytvořím stránku? Pokud vyhledáte pomocí vyhledávacího pole vpravo nahoře pojem, jehož stránka neexistuje, můžete po vyhledání stránku založit. Pokud již upravujete jinou stránku, můžete daný pojem napsat do textu a označit ho jako "vnitřní odkaz" (interní). Následně po uložení textu na stránce (odkaz bude zobrazen červeně = stránka neexistuje) kliknete na daný odkaz a začnete stránku vytvářet. Prosíme, ujistěte se, zda opravdu v encyklopedii stránka na dané téma neexistuje a to pod žádným názvem - děkujeme.
To je vše základní, co potřebujete vědět když chcete v encyklopedii hledat i když se chcete na jejím obsahu podílet.
Věříme, že zde naší práci oceníte. Všechny, kteří mají k tématice co dodat sem tímto srdečně zveme. Vaše Meteo Encyklopedie, od projektu Meteo Aktuality.